Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajemství o SLE, která byste měli určitě znát.

Příspěvky

Tajemství č.4

8. 2. 2015

Studie říkají, že deprese a úzkosti jsou časté problémy u pacientů s lupusem, ale v mnoha případech nejsou dostatečně diagnostikovány, jsou zlehčovány, že to patří k základní nemoci.Často může nemoc i přes léčbu vést k bolesti v kloubech a únavě, jsou však připisovány lupusu (nesprávné), hlavním znamením je, že tyto příznaky nereagují na léčbu medikamentózní nemoci lupus, zasluhují si svůj zvláštní přístup - psychoterapie, rehabilitace, relaxace, antidepresiva nebo léky proti uzkosti na přechodnou dobu a podobně.

 

Tajemství č.3

8. 2. 2015

Berte Aspirin - u nás v čechách spíš Anopyrin pro prevenci infarktů, krevních sraženin /trombosy/ a mrtvice, pokud máte zvýšené riziko (většina pacientů lupus má, ale je potřeba si to nechat zjstit!) - většinou u revmatologa nebo váš pošle ke specialistovi hematologovi.
 

 

Tajemství č.2

8. 2. 2015

Základem je uchovávat záznamy s krevními testy a výsledky, výsledky biopsií, rentgenů a všech jiných lékařských záznamů, zejména těch, které vedly k diagnóze vaší nemoci - můžete změnit lékaře a bude se vám tako aktivita velmi hodit.

 

Tajemství č.1

8. 2. 2015

Tajemství # 1: Vyhněte se sulfónamidovým antibiotikům (nebo lépe přidáte si je do "seznamu alergie"), ale pozor: neplést si sulfónamid s sulfátem, což je například. v Plaquenil (hydroxychlorochíniumsulfát)- v léčivém přípravku, který je důležitý v léčbě lupusu.